Background Image

Özgeçmiş

Home  /  Özgeçmiş

Kısa özgeçmiş …

Yusuf YILDIRIM (1982), 2000 yılında girdiği İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesinden 2006 yılında mezun oldu. 2006 yılında Tıpta Uzmanlık Sınavını (TUS) kazanarak Beyoğlu Göz Eğitim ve Araştırma Hastanesinde asistanlık eğitimine başladı.

Uzmanlık eğitimi esnasında refraktif cerrahi ve retina alanlarında uluslararası prospektif çok merkezli çalışmalarda yardımcı araştırmacı olarak görev aldı.

2006-2011 yılları arasında süren uzmanlık eğitimi sonrası 2011-2012 yıllarında uzman hekim olarak mecburi hizmetini Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Ağrı-Patnos Devlet Hastanesinde tamamladı.

2012 yılında Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan Başasistanlık sınavını kazanarak, Beyoğlu Göz Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Başasistan olarak çalışmaya hak kazandı.

2016 yılında Fransa’da yapılan sınavda başarılı olan Yıldırım, Fellow of the European Board of Ophthalmology (FEBO) ünvanına sahiptir.

2017-2018 yıllarında girdiği International Council of Ophthalmology Basic Science, Optic Refraction, Clinical Science ve Advance sınavlarında başarılı olmuş olup Fellow of the International Council of Ophthalmology (FICO) ünvanına sahiptir.

Çalıştığı alanda birçok yurtiçi ve yurtdışı yayınları ve sunumları bulunan Yıldırım, Türk Oftalmoloji Derneği (TOD) ve Türk Cumhuriyetleri Oftalmoloji Derneği (TCOD) üyesidir.  TOD Kornea-Okuler Yüzey Birimi ile Katarakt ve Refraktif Cerrahi Birimi aktif üyesi olan Yıldırım, TOD Genç Oftalmologlar Grubu Sekreterliği görevini de yürütmektedir.

2018 yılında Doçentlik ünvanı alan ve Eylül 2018 den beri Sağlık Bilimleri Üniversitesi Beyoğlu Göz Eğitim ve Araştırma Hastanesinde öğretim üyesi-eğitim görevlisi olarak çalışan Yıldırım halen aynı hastanenin Katarakt- Refraktif Cerrahisi ve Kornea Bölümünde görev yapmaktadır.